GQview 1.5.4 - en to ca translation catalogue (631 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
ca:   +t, --with-tools força a mostrar les eines

en:   --debug                    turn on debug output
ca:   --debug activa la sortida de depuració

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
ca:   -f, --fullscreen inicia en mode de pantalla completa

en:   -h, --help                 show this message
ca:   -h, --help mostra aquest missatge d'ajuda

en:   -l, --list                 open collection window for command line
ca:   -l, --list obre una finestra de col·lecció des d'una línia de comandes

en:   -r, --remote               send following commands to open window
ca:   -r, --remote envia les següents comandes a la finestra oberta

en:   -rh,--remote-help          print remote command list
ca:   -rh,--remote-help mostra la llista de comandes remotes

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
ca:   -s, --slideshow inicia en el mode de projecció de diapositives

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
ca:   -t, --without-tools força a ocultar les eines

en:   -v, --version              print version info
ca:   -v, --version mostra la informació de versió

en:  Paused
ca:  En pausa

en:  Slideshow
ca:  Projecció de diapositives

en: % similar to
ca: % semblant a

en: %d files
ca: %d fitxers

en: %d files (set 2)
ca: %d fitxers (definiu-ne 2)

en: %d files%s
ca: %d fitxers%s

en: %d images
ca: %d imatges

en: %d images (%d)
ca: %d imatges (%d)

en: %d matches found in %d files
ca: S'han trobat %d coincidències en %d fitxers

en: %s - GQview Collection
ca: %s - Col·lecció GQview

en: %s, %d files
ca: %s, %d fitxers

en: %s, %d files (%s, %d)
ca: %s, %d fitxers (%s, %d)

en: %s, %d files (%s, %d)%s
ca: %s, %d arxius (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
ca: %s, %d fitxers%s

en: (drag to change order)
ca: (arrossegueu per canviar l'ordre)

en: (no read permission) %s bytes
ca: (no teniu permís de lectura) %s bytes

en: <printer name>
ca: <nom de la impressora>

en: A file with name %s already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat %s.

en: About - GQview
ca: Sobre - GQview

en: About to delete the file:
     %s
ca: Quant a suprimir el fitxer:
     %s

en: Active monitor
ca: Monitor actiu

en: Active screen
ca: Pantalla activa

en: Add Bookmark
ca: Afegeix a les adreces d'interès

en: Add Collection
ca: Afegeix Col·lecció

en: Add _Bookmark
ca: Afegeix _adreça d'interès

en: Add contents _recursive
ca: Afegeix continguts _recursivament

en: Add image
ca: Afegeix imatge

en: Add keywords to selected files
ca: Afegeix paraules clau als fitxers seleccionats

en: Add keywords to selected files, replacing the existing ones.
ca: Afegeix paraules clau als fitxers seleccionats i substitueix els ja existents.

en: Add selection
ca: Afegeix selecció

en: Add to new collection
ca: Afegeix a una nova col·lecció

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced view
ca: Vista avançada

en: All
ca: Tot

en: All Files
ca: Tots els Fitxers

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allow enlargement of image for zoom to fit.
ca: Permet l'ampliació de la imatge perque encaixi.

en: An error occured printing to %s.
ca: S'ha produït un error en imprimir a %s.

en: Aperture
ca: Obertura

en: Appearance
ca: Aspecte

en: Append collection
ca: Afegeix una col·lecció

en: Append from collection...
ca: Afegeix des de col·lecció...

en: Append from file list
ca: Afegeix des de la llista de fitxers

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Auto rename
ca: Torna a anomenar automàticament

en: Auto rotate image using Exif information
ca: Volteja la imatge automàticament usant la informació Exif

en: Begin text
ca: Comença un text

en: Behavior
ca: Comportament

en: Best
ca: El millor

en: Bilinear
ca: Bilineal

en: Black background
ca: Fons de pantalla negre

en: Bottom:
ca: Inferior:

en: C_lear
ca: Nete_ja

en: C_lose window
ca: _Tanca la finestra

en: Cache Maintenance - GQview
ca: Manteniment de la memòria cau - GQview

en: Cache and Data Maintenance
ca: Manteniment de Memòria cau i Dades

en: Cache thumbnails
ca: Desa les miniatures en memòria cau

en: Cache thumbnails into .thumbnails
ca: Desa les miniatures a .thumbnails (com a memòria cau)

en: Camera
ca: Càmera

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
ca: No es pot canviar el nom automàticament
    amb el número seleccionat. Existeix un o més fitxers
    que coincideixen amb els noms de la llista resultant.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Case sensitive sort
ca: Ordena distingint entre majúscules i minúscules

en: Change to folder:
ca: Canvia a la carpeta:

en: Change to home folder
ca: Ves a la carpeta de l'usuari

en: Checksum
ca: Suma de verificació

en: Choose the destination folder.
ca: Seleccioneu la carpeta de destí.

en: Clean up
ca: Neteja

en: Clear cache
ca: Buida la memoria cau

en: Clear trash
ca: Buida la paperera

en: Clearing cached thumbnails...
ca: Netejant les miniatures de la memòria cau...

en: Clearing thumbnails...
ca: Esborrant miniatures...

en: Close _window
ca: Tanca la _finestra

en: Close collection
ca: Tanca la col·lecció

en: Co_ntinue
ca: Co_ntinua

en: Collection Files
ca: Fitxers de col·lecció

en: Collection empty
ca: Col·lecció buida

en: Collection exists
ca: Col·lecció existent

en: Collection has been modified.
    Save first?
ca: S'ha modificat la col·lecció.
    Voleu desar abans de sortir?

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Collections have been modified. Quit anyway?
ca: Les col·leccions han estat modificades. Voleu sortir igualment?

en: Command line
ca: Línia de comandes

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Compare by:
ca: Compara per:

en: Compare to:
ca: Compara amb:

en: Compare two file sets
ca: Compara dos conjunts de fitxers

en: Comparing...
ca: S'està comparant...

en: Compress ratio:
ca: Ràtio de compressió

en: Configure options
ca: Configura les opcions

en: Confirm file delete
ca: Confirmeu l'eliminació del fitxer

en: Continue slides_how
ca: _Continua mostrant diapositives

en: Convenience
ca: Conveniència

en: Copy
ca: Copia

en: Copy - GQview
ca: Copia - GQview

en: Copy file
ca: Copia el fitxer

en: Copy multiple files
ca: Copia múltiples fitxers

en: Could not create dir:%s
ca: No s'ha pogut crear el directori:%s

en: Could not create folder
ca: No es pot crear la carpeta

en: Create folder in:
    %s
    named:
ca: Crea la carpeta a:
    %s
    amb el nom:

en: Create thumbnails
ca: Crea miniatures

en: Creating GQview dir:%s
ca: S'està creant el directori de GQview:%s

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom printer
ca: Impressora personalitzada

en: Custom printer:
ca: Impressora personalitzada:

en: Custom similarity threshold:
ca: Llindar de semblança personalitzat:

en: DPI:
ca: PPP:

en: Date
ca: Data

en: Date digitized
ca: Data de digitalització

en: Date original
ca: Data original

en: Default printer
ca: Impressora per defecte

en: Defaults
ca: Opcions per defecte

en: Delay between image change:
ca: Retard abans del canvi d'imatge:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete all cached thumbnails.
ca: Suprimeix totes les miniatures de la memòria cau.

en: Delete failed
ca: No es pot suprimir

en: Delete file
ca: Suprimeix l'arxiu

en: Delete file - GQview
ca: Suprimir fitxer - GQview

en: Delete file?
ca: Suprimir el fitxer?

en: Delete files - GQview
ca: Suprimeix fitxers - GQview

en: Delete multiple files
ca: Suprimeix múltiples fitxers

en: Descend folders in tree view
ca: Carpetes descendents en la vista d'arbre

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Destination:
ca: Destí:

en: Details
ca: Detalls

en: Determined by Window Manager
ca: Determinat pel Gestor de Finestres

en: Disable File Filtering
ca: Desactivar els filtres de fitxers

en: Disable screen saver
ca: Desactiva el salvapantalles

en: Dithering method:
ca: Mètode de tramat:

en: Drop files to compare them.
ca: Deixeu anar els fitxers per comparar-los

en: Dropped list includes folders.
ca: La llista deixada inclou carpetes.

en: E_xif data
ca: Dades e_xif

en: Edit Bookmark
ca: Edita Adreçes d'interès

en: Edit command results
ca: Edita els resultats de la comanda

en: Edit favorite keywords list.
ca: Edita la llista de paraules clau preferides.

en: Empty
ca: Buida

en: Enable Delete key
ca: Activa la tecla de supressió

en: End text
ca: Fi del text

en: Envelope #10
ca: Sobre #10

en: Envelope #9
ca: Sobre #9

en: Envelope C4
ca: Sobre C4

en: Envelope C5
ca: Sobre C5

en: Envelope C6
ca: Sobre C6

en: Error copying file
ca: Error en copiar el fitxer

en: Error creating folder
ca: Error quan s'intentava crear la carpeta

en: Error moving file
ca: Error en moure el fitxer

en: Error renaming file
ca: Error en canviar el nom del fitxer

en: Executive
ca: Executiu

en: Existing file
ca: Fitxer existent

en: Exit _full screen
ca: Sortir del mode _pantalla completa

en: Exposure bias
ca: Obertura del diafragma

en: Exposure program
ca: Programació del diafragma

en: F_ull screen
ca: _Pantalla completa

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
ca: No es pot canviar el nom
    %s
    El número era %d.

en: Failed to rename %s to %s.
ca: És impossible canviar el nom de %s a %s.

en: Failed to run command:
    %s
ca: No es pot executar la comanda:
    %s

en: Failed to save the collection:
    %s
ca: No s'ha pogut desar la col·lecció:
    %s

en: Failure writing to file %s
ca: Fallida en escriure al fitxer %s

en: Favorite
ca: Preferit

en: Favorite keywords list
ca: Llista de paraules clau preferides

en: File %d of %d
ca: Fitxer %d de %d

en: File date is
ca: La data del fitxer és

en: File date:
ca: Data:

en: File deletion failed
ca: No es pot suprimir el fitxer

en: File format:
ca: Format del fitxer:

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: File size is
ca: La mida del fitxer és

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: File types
ca: Tipus de fitxers

en: File:
ca: Fitxer:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Files
ca: Fitxers

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter:
ca: Filtra:

en: Filtering
ca: Filtratge

en: Find _duplicates...
ca: Busca _duplicats...

en: Find duplicates - GQview
ca: Cerca de duplicats - GQview

en: Find duplicates recursive...
ca: Busca duplicats recursivament...

en: Fit image to _window
ca: Ajusta la imatge a la _finestra

en: Fit image to window
ca: Ajusta la imatge a la finestra

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
ca: Ajusta la finestra a la imatge quan les eines estiguin amagades o flotant

en: Flash
ca: Flaix

en: Float Controls
ca: Controls Flotants

en: Focal length
ca: Distància focal

en: Folder exists
ca: La carpeta ja existeix

en: Folder not found
ca: No s'ha trobat la carpeta

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Folders
ca: Carpetes

en: Full screen
ca: Pantalla completa

en: Full size
ca: Mida Màxima

en: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
ca: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    lloc web: %s
    correu-e: %s
    
    Alliberat sota la Llicència Pública General GNU

en: GQview - exit
ca: GQview - sortir

en: GQview Preferences
ca: Preferències de GQview

en: GQview Tools
ca: Eines de GQview

en: GQview full screen
ca: GQview pantalla completa

en: GQview thumbnail cache
ca: Memòria cau de miniatures de GQview

en: Group:
ca: Grup:

en: Height
ca: Alçada

en: Help - GQview
ca: Ajuda - GQview

en: Hide file _list
ca: Oculta la _llista de fitxers

en: Hide tool_bar
ca: Oculta la _barra d'eines

en: Home
ca: Directori de l'usuari

en: Hyper (best, but slowest)
ca: Hyper (el millor, però el més lent)

en: ISO sensitivity
ca: Sensibilitat ISO

en: I_cons
ca: _Icones

en: Icon:
ca: Icona:

en: Image
ca: Imatge

en: Image %d of %d
ca: Imatge %d de %d

en: Image content is
ca: El contingut de la imatge és

en: Image description
ca: Descripció de la imatge

en: Image dimensions are
ca: Les mides de la imatge són

en: Image file
ca: Fitxer d'imatge

en: Image properties - GQview
ca: Propietats de la imatge - GQview

en: Image search - GQview
ca: Cerca d'imatges - GQview

en: Image size:
ca: Mida de la imatge:

en: In place renaming
ca: Canvia el nom en el lloc

en: Include subfolders
ca: Inclou les subcarpetes

en: Invalid destination
ca: Destí no vàlid.

en: Invalid file name:
    %s
ca: Nom de fitxer invàlid:
    %s

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid folder
ca: Carpeta no vàlida

en: Keyword Presets
ca: Paraules Clau Predefinides

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Layout
ca: Format

en: Leave Zoom at previous setting
ca: Deixa el Zoom en l'estat anterior

en: Left:
ca: Esquerre:

en: Letter
ca: Carta

en: Light source
ca: Font de llum

en: Limit size when auto-sizing window (%):
ca: Limitar la mida quan es dimensioni automaticament la finestra (%):

en: Link
ca: Enllaç

en: Link failed
ca: No es pot obrir l'enllaç

en: Loading thumbs...
ca: S'estan carregant les miniatures...

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Margins
ca: Marges

en: Match case
ca: Coincidència definida

en: Maximum size:
ca: Mida màxima:

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Metadata
ca: Metadades

en: Metering mode
ca: Mètode de mesurament

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Mouse wheel scrolls image
ca: La rodeta del ratolí pot desplaçar la imatge

en: Move
ca: Mou

en: Move - GQview
ca: Mou - GQview

en: Move _down
ca: Mou a_vall

en: Move _up
ca: Mou _amunt

en: Move file
ca: Mou el fitxer

en: Move multiple files
ca: Mou múltiples fitxers

en: N_ew folder...
ca: _Nova carpeta...

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Nature
ca: Natura

en: Navigation
ca: Navegació

en: Nearest (worst, but fastest)
ca: El més proper (el pitjor, però el més ràpid)

en: New Bookmark
ca: Nou adreça d'interés

en: New _window
ca: Nova _finestra

en: New file
ca: Nou fitxer

en: New folder
ca: Nova carpeta

en: New folder - GQview
ca: Nova carpeta - GQview

en: New name:
ca: Nou nom:

en: None
ca: Cap

en: Offscreen cache size (Mb per image):
ca: Mida a la memòria cau fora d'enquadrament

en: One image per page
ca: Una imatge per pàgina

en: Open _recent
ca: Obre _recents

en: Open collection
ca: Obre una col·lecció

en: Orientation
ca: Orientació

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Original Name
ca: Nom original

en: Original name:
ca: Nom original:

en: Output of %s
ca: Sortida de %s

en: Overwrite File
ca: S'obreescriu el fitxer

en: Overwrite _all
ca: Sobreescriu-ho tot

en: Overwrite existing file?
ca: Sobreescriure el fitxer existent?

en: Overwrite file
ca: Sobreescriu el fitxer

en: Overwrite file?
ca: Sobreescriure el fitxer?

en: Owner:
ca: Propietari:

en: P_references...
ca: _Preferències...

en: Padding:
ca: Separació:

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: Path
ca: Camí

en: Path:
ca: Camí:

en: Pause slides_how
ca: _Pausa la seqüència de diapositives

en: People
ca: Gent

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Photo 6x4
ca: Foto 6x4

en: Photo 8x10
ca: Foto 8x10

en: Places
ca: Llocs

en: Please enter an existing file for image content.
ca: Si us plau, introdueixi el nom d'un fitxer d'imatge que existeixi.

en: Please enter an existing folder to search.
ca: Si us plau, introdueixi el nom d'una carpeta que existeixi per la cerca.

en: Please select an existing folder.
ca: Seleccioneu una carpeta que existeixi.

en: Portrait
ca: Vertical

en: PostScript file
ca: Fitxer PostScript

en: Postcard
ca: Postal

en: Preload next image
ca: Precarrega la següent imatge

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Print - GQview
ca: Imprimir - GQview

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Printer
ca: Impressora

en: Printing %d pages to %s.
ca: Imprimint %d pàgines a %s.

en: Printing error
ca: Error d'impressió

en: Progressive keyboard scrolling
ca: Desplaçament progressiu des del teclat

en: Proof sheet
ca: Full de prova

en: Proof size:
ca: Mida de la prova:

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Quit GQview
ca: Surt de GQview

en: Random
ca: Aleatori

en: Rank
ca: Rang

en: Re_fresh
ca: A_ctualitza

en: Reading checksums...
ca: S'estan llegint les sumes de verificació...

en: Reading dimensions...
ca: S'estan llegint les dimensions...

en: Reading similarity data...
ca: S'estan llegint dades de semblança...

en: Rectangular selection in icon view
ca: Selecció rectangular a la vista d'icones

en: Recurse
ca: Recursivitat

en: Refresh file list
ca: Refresca la llista de fitxers

en: Refresh on file change
ca: Actualitzar quant hi hagi un canvi a l'arxiu

en: Rem_ove
ca: Sup_rimeix

en: Remember print settings
ca: Recorda els ajustos d'impressió

en: Remember tool state (float/hidden)
ca: Recordar l'estat de les eines (en pantalla/ocult)

en: Remember window positions
ca: Recordar la posició de les finestres

en: Remote GQview not running, starting...
ca: El GQview remot no s'està executant, s'està iniciant...

en: Remote command list:
ca: Llista de comandes remotes:

en: Remote not available
ca: GQview remot no està disponible

en: Remove orphaned keywords and comments.
ca: Suprimeix les paraules clau i els comentaris orfes.

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
ca: Suprimeix les miniatures orfes o desactualitzades.

en: Removing old metadata...
ca: S'estan esborrant les metadades antigues...

en: Removing old thumbnails...
ca: S'estan esborrant les miniatures antigues...

en: Rename
ca: Torna a anomenar

en: Rename - GQview
ca: Canvia el nom - GQview

en: Rename file
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Rename multiple files
ca: Canvia el nom de múltiples fitxers

en: Render
ca: Representa

en: Render thumbnails for a specific folder.
ca: Genera les miniatures per a una carpeta específica.

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Replace existing file by renaming new file.
ca: Reemplaça el fitxer existent reanomenant el nou.

en: Replace existing file with new file.
ca: Reemplaça el fitxer existent amb el nou.

en: Reset editors
ca: Reinicia els editors

en: Reset filters
ca: Reinicia els filtres

en: Resolution
ca: Resolució

en: Review %d files
ca: %d fitxers revisats

en: Right:
ca: Dret:

en: Rotate 1_80
ca: Gira _180

en: Rotate _180
ca: Gira _180

en: Rotate _counterclockwise
ca: Gira en sentit _antihorari

en: Rotate jpeg clockwise
ca: Volteja el jpeg en sentit horari

en: Rotate jpeg counterclockwise
ca: Volteja el jpeg en sentit antihorari

en: SIGPIPE error writing to printer.
ca: S'ha produït l'error SIGPIPE en escriure a la impressora.

en: S_kip all
ca: O_met-ho tot

en: S_tart
ca: I_nici

en: Safe delete
ca: Supressió segura

en: Safe delete: %s
ca: Esborrat segur: %s

en: Save Failed
ca: No s'ha pogut desar

en: Save collection
ca: Desa la col·lecció

en: Save collection _as...
ca: Desa la col·lecció _com a...

en: Save comment now
ca: Desar commentari

en: Screen
ca: Pantalla

en: Search:
ca: Cerca:

en: Searching...
ca: Cercant...

en: Select _all
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select _none
ca: _Desfés la selecció

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select group _1 duplicates
ca: Seleccioneu duplicats del grup _1

en: Select group _2 duplicates
ca: Seleccioneu duplicats del grup_ 2 duplicats

en: Select icon
ca: Selecciona la icona

en: Select none
ca: Defés la selecció

en: Select path
ca: Seleccioneu el camí

en: Selection
ca: Selecció

en: Set as _wallpaper
ca: Posa com a _fons d'escriptori

en: Set zoom 1:1
ca: Sense zoom (1:1)

en: Shared thumbnail cache
ca: Miniatures de la memòria cau compartides

en: Show
ca: Mostra

en: Show _thumbnails
ca: Mostra les _miniatures

en: Show entries that begin with a dot
ca: Mostra les entrades que comencen per punt

en: Show filename _text
ca: Mostra el _nom del fitxer

en: Show hidden
ca: Mostra els ocults

en: Show thumbnails
ca: Mostra miniatures

en: Shutter speed
ca: Velocitat de l'obturador

en: Similarity
ca: Semblança

en: Similarity (custom)
ca: Semblança (personalitzada)

en: Similarity (high)
ca: Semblança (alta)

en: Similarity (low)
ca: Semblança (baixa)

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Slide show
ca: Projecció de diapositives

en: Slideshow recursive
ca: Seqüència de _diapositives recursiva

en: Smooth image flip
ca: Inverteix la imatge suaument

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort Manager
ca: Gestor d'ordenació

en: Sort _manager
ca: _Gestor d'ordenació

en: Sort by date
ca: Ordena segons la data

en: Sort by name
ca: Ordena segons el nom

en: Sort by number
ca: Ordena segons el número

en: Sort by path
ca: Ordena segons el camí

en: Sort by size
ca: Ordena segons la mida

en: Sorting...
ca: S'està ordenant...

en: Source
ca: Orígen

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
ca: L'origen i el destí són els mateixos, l'operació s'ha cancel·lat.

en: Source matches destination
ca: L'origen i el destí són els mateixos

en: Source to copy matches destination
ca: L'origen i el destí són els mateixos

en: Source to move matches destination
ca: L'origen i el destí són els mateixos

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
ca: El camí especificat:
    %s
    és una carpeta, les col·leccions són fitxers

en: Start #
ca: Inici #

en: Startup
ca: Inici

en: State
ca: Estat

en: Stay above other windows
ca: Mantenir sobre les altres finestres

en: Store keywords and comments local to source images
ca: Desa les paraules clau i els comentaris al mateix lloc que les imatges originals

en: Store thumbnails local to source images
ca: Desa les miniatures al mateix lloc que les imatges originals

en: Subject distance
ca: Distància al subjecte

en: Tabloid
ca: Tabloide

en: Tag
ca: Marcador

en: The Gimp
ca: El Gimp

en: The collection:
    %s
    already exists.
ca: La col·lecció:
    %s
    ja existeix.

en: The current collection is empty, save aborted.
ca: La col·lecció actual és buida, no es pot desar.

en: The folder:
    %s
    already exists.
ca: La carpeta:
    %s
    ja existeix.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
ca: El camí:
    %s
    ja existeix com a fitxer.

en: The specified folder can not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta especificada.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
ca: Aquesta acció esborrarà totes les miniatures que
    s'han desat al disc, voleu continuar?

en: This will remove the trash contents.
ca: Això eliminarà el contingut de la paperera.

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
ca: Es modificaran les ordres d'edició pels seus valors per defecte.
    Voleu continuar?

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
ca: Això deixarà els filtres amb les opcions per defecte.
    Voleu continuar?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
ca: Ha fallat la càrrega a la caché de la imatge en miniatura, proveu de tornar-la a crear.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Tiles
ca: mosaic

en: Todo
ca: Pendents

en: Toggle _slideshow
ca: _Commuta la projecció de diapositives

en: Tools
ca: Eines

en: Top:
ca: Superior:

en: Tr_ee
ca: Ar_bre

en: Turn off safe delete
ca: Desactiva l'esborrat segur

en: Two pass zooming
ca: Fes zoom en dues passades

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
ca: No es pot accedir o crear la paperera.
    "%s"

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
ca: No es pot copiar el fitxer:
    %s
    sobre sí mateix.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
ca: No es pot copiar el fitxer:
    %s
    a:
    %s

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer:
    %s
    a:
    %s
    en copiar múltiples fitxers.

en: Unable to create folder:
    %s
ca: No es pot crear la carpeta:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
ca: No es pot eliminar el fitxer:
     %s
     Voleu continuar l'eliminació de múltiples fitxers?

en: Unable to delete file:
    %s
ca: No es pot suprimir el fitxer:
    %s

en: Unable to load:
    %s
ca: No es pot carregar:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
ca: No es pot moure el fitxer:
    %s
    sobre sí mateix.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
ca: No es pot moure el fitxer:
    %s
    a:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
ca: No s'ha pogut moure el fitxer:
    %s
    a:
    %s
    en moure múltiples fitxers.

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
ca: No s'ha pogut obrir la canonada per escriure.
    "%s"

en: Unable to remove old file from trash folder
ca: No es pot suprimir el fitxer antic de la paperera

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
ca: No es pot canviar el nom del fitxer:
    %s
     per:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
ca: No es pot canviar el nom del fitxer:
    %s
    per:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
ca: No és possible escriure llistats d'històrics a: %s

en: Undo last image
ca: Desfés la darrera imatge

en: Units:
ca: Unitats:

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Unlink failed
ca: No es pot fer Unlink

en: Unsorted
ca: Desordenat

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled (%d)
ca: Sense títol (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
ca: Sintaxi: gqview [opcions] [camí]

en: Use current
ca: Fes servir l'actual

en: Use shared thumbnail cache
ca: Utilitza la memòria cau compartida de miniatures

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
ca: Utilitza les miniatures de xvpics quan estiguin disponibles (només de lectura)

en: Value
ca: Valor

en: View
ca: Visualització

en: View as _icons
ca: Visualitza com a _icones

en: View as _tree
ca: Visualitza com a _arbre

en: View in _new window
ca: Visualitzar en una finestra _nova

en: When new image is selected:
ca: Quan se seleccioni una nova imatge:

en: When operating with multiple files, please select
    a folder, not a file.
ca: Quan treballeu amb múltiples fitxers seleccioneu
    una carpeta, no pas un fitxer.

en: Width
ca: Amplada

en: Windows
ca: Finestres

en: Zoom _1:1
ca: Escala real

en: Zoom _in
ca: Apropa

en: Zoom _out
ca: Allunya

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom increment:
ca: Increment del zoom:

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Zoom to original size
ca: Mostra en la mida original

en: [set 1]
ca: [definir 1]

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add contents
ca: _Afegeix continguts

en: _Adjust
ca: _Ajusta

en: _Append
ca: _Afegir

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Copy...
ca: _Copia...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Discard
ca: _Descarta

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find duplicates...
ca: _Cerca imatges duplicades

en: _Flip
ca: _Inverteix

en: _Float file list
ca: _Llista de fitxers flotant

en: _Full screen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Hide file list
ca: Oculta la _llista de fitxers

en: _Keyboard shortcuts
ca: _Tecles de dreçera

en: _Keywords
ca: _Paraules clau

en: _List
ca: _Llista

en: _Mirror
ca: _Reflexa

en: _Move
ca: _Mou

en: _Move...
ca: _Mou...

en: _New collection
ca: _Nova col·lecció

en: _New folder...
ca: _Nova carpeta...

en: _Open collection...
ca: _Obre una col·lecció...

en: _Overwrite
ca: _Sobreescriure

en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Refresh
ca: A_ctualitza

en: _Release notes
ca: _Notes de la versió

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Rename
ca: Canvia el _nom

en: _Rename...
ca: Can_via el nom...

en: _Rotate clockwise
ca: _Gira en sentit horari

en: _Save collection
ca: _Desa la col·lecció

en: _Search...
ca: _Cerca...

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Skip folders
ca: _Salta carpetes

en: _Slideshow
ca: Seqüència de _diapositives

en: _Sort
ca: _Ordena

en: _Start slideshow
ca: _Inicia la seqüència de diapositives

en: _Stop slideshow
ca: _Atura les diapositives

en: _Thumbnail maintenance...
ca: Manteniment de les _Miniatures...

en: _Thumbnails
ca: _Miniatures

en: _Up to parent
ca: _Puja una carpeta

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Zoom to fit
ca: Fes _zoom fins que encaixi

en: action
ca: acció

en: after
ca: després de

en: and
ca: i

en: aperture
ca: obertura

en: auto
ca: automàtic

en: average
ca: Mitjana

en: before
ca: abans de

en: between
ca: entre

en: bottom left
ca: inferior esquerra

en: bottom right
ca: inferior dreta

en: center weighted
ca: centre ponderat

en: centimeter
ca: centímetre

en: centimeters
ca: centímetres

en: click start to begin
ca: feu clic a inici per començar

en: comments
ca: comentaris

en: contains
ca: conté

en: creative
ca: creatiu

en: daylight
ca: llum de dia

en: detected by strobe
ca: ha estat detectat per l'efecte estreboscòpic

en: done
ca: fet

en: dot
ca: punts

en: empty
ca: buida

en: equal to
ca: igual que

en: error saving config file: %s
ca: s'ha produït un error en desar el fitxer de configuració: %s

en: exclude
ca: Exclou

en: first image
ca: primera imatge

en: flash
ca: flaix

en: folder
ca: Carpeta

en: greater than
ca: major que

en: hide tools
ca: amaga les eines

en: in %s...
ca: a %s...

en: in (unknown)...
ca: a (desconegut)...

en: inch
ca: polzada

en: inches
ca: polzades

en: infinity
ca: infinit

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
ca: invàlid o ignorat: %s
    Utilitzeu --help per les opcions

en: is
ca: és

en: jpeg, high quality
ca: jpeg, qualitat alta

en: jpeg, low quality
ca: jpeg, qualitat baixa

en: jpeg, normal quality
ca: jpeg, qualitat normal

en: landscape
ca: apaïsat

en: last image
ca: darrera imatge

en: left bottom
ca: Esquerra inferior

en: left top
ca: isquerra superior

en: less than
ca: menor que

en: match all
ca: Fes-les coincidir totes

en: match any
ca: Qualsevol ocurrència

en: millimeters
ca: milímetres

en: multi-spot
ca: multi-punt

en: new_folder
ca: nova _carpeta

en: next image
ca: imatge següent

en: not defined
ca: sense definir

en: not detected by strobe
ca: no ha estat detectat per l'efecte estreboscòpic

en: off
ca: inactiu

en: on
ca: actiu

en: open file
ca: obre fitxer

en: open file in new window
ca: obre el fitxer en una nova finestra

en: other
ca: altres

en: page %d of %d
ca: pàgina %d de %d

en: partial
ca: parcial

en: picas
ca: piques

en: points
ca: punts

en: portrait
ca: vertical

en: previous image
ca: imatge anterior

en: quit
ca: surt

en: red-eye reduction
ca: reducció de l'efecte "ulls vermells"

en: results
ca: resultats

en: right bottom
ca: dreta inferior

en: right top
ca: dreta superior

en: running...
ca: executant...

en: seconds
ca: segons

en: set slide show delay in seconds
ca: ajusta el temps entre diapositives, en segons

en: show tools
ca: mostra les eines

en: shutter
ca: obturador

en: spot
ca: punts

en: start full screen
ca: posa la pantalla completa

en: start recursive slide show
ca: inicia la projecció recursiva de diapositives

en: start slide show
ca: inicia la projecció de diapositives

en: stop full screen
ca: treu la pantalla completa

en: stop slide show
ca: atura la projecció de diapositives

en: stopped by user
ca: aturat per l'usuari

en: stopping...
ca: Aturant...

en: toggle full screen
ca: commuta la pantalla completa

en: toggle slide show
ca: commuta la projecció de diapositives

en: top left
ca: superior esquerra

en: top right
ca: superior dreta

en: tungsten (incandescent)
ca: tungstè (incandescent)

en: unknown
ca: desconegut

en: valid options are:
ca: les opcions vàlides són:

en: yes
ca: sí

en: yes, detected by strobe
ca: sí, detectat per l'efecte estroboscòpic

en: yes, not detected by strobe
ca: sí, no detectat per l'efecte estroboscòpic
